ניהול תזרים מזומנים נכון הינו חשוב מאוד לכל עסק, קטן או גדול. עסקים רבים נסגרים זמן קצר לאחר הפתיחה רק כי לא ידעו כיצד לנהל את תזרים המזומנים בעסק בצורה טובה.

לכן, אם אתם עומדים להקים עסק חדש, או כבר מנהלים עסק ורוצים לשמור עליו ולהפוך אותו למצליח, קראו את המאמר הבא בו תמצאו כמה טיפים חשובים אשר ילמדו אתכם כיצד להשתמש בכלים שמעניק לכם העולם המודרני בו אנו חיים היום בכדי לנהל את תזרים המזומנים שלכם בצורה טובה ונכונה.

נהלו רישומים מסודרים

אם בעבר רישומי הכספים היו מבוצעים על ניירות, שפעמים רבות אבדו או נהרסו, היום כבר הרבה יותר קל לנהל רישומי כספים בצורה מסודרת. תוכלו למצוא מגוון רחב של תכנות מחשב אשר מאפשרות לכם לרשום כל סכום בצורה מסודרת, לנהל כרטיסיות לכל לקוח, לדעת בכל רגע נתון כמה הרווחתם בנקודת זמן מסוימת, כמה כסף חייבים לכם ועוד.

רישום מסודר של כל הכספים, עד לפרטים הקטנים ביותר, יאפשר לכם לעקוב טוב יותר אחר תזרים המזומנים שלכם בעסק, ולנהל אותו כראוי.

הציבו תזכורות לגביית כספים

במידה ויש לכם עסק אשר גובה תשלומים באופן חודשי, הציבו לעצמכם תזכורות אלקטרוניות אשר יאפשרו לכם לזכור את מועד גביית הכספים של כל לקוח, ויאפשרו לכם לבצע את הגביה ביום קבוע, וללא עיכובים. תזכורות יומן שכאלו ישמרו על הסדר בעסק שלכם, וגם על הסדר מול הלקוחות. מחשבון החזר הלוואה חודשי בדיוק כפי שהלקוח יודע כי ב10 לחודש כרטיס האשראי שלו יורד, או שב15 לחודש הוא משלם את המשכנתא, כך הוא יזכור כי בתאריך מסוים אתם מתקשרים לבצע את הגביה דרך כרטיס האשראי, או שהוא צריך לבצע לכם העברה בנקאית. כך לא יהיו עיכובים או פספוסים של תשלומים אשר ישפיעו מאוד על תזרים המזומנים שלכם.

בצעו סליקה אלקטרונית

עסקים המבצעים סליקה בכרטיס האשראי יכולים לגבות את הכספים שלהם בצורה הרבה יותר יעילה, בניגוד לתשלומים בצ'קים או במזומן. כך אתם יכולים לבצע סליקה בו במקום, בתאריך קבוע מידי חודש, ולשמור על תזרים קבוע וידוע מראש.

אם למרות הכל אתם מרגישים שהטיפים האלו אינם מספיקים עבורכם וכי אינכם מצליחים לנהל את תזרימי המזומנים שלכם בעצמכם, מומלץ שתפנו לגורמים מקצועיים שיבצעו עבורכם את התהליך, ניהול תזרים המזומנים בעסק שלכם הוא קריטי ואת בטח לא יכולים להרשות לעצמכם להימנע ממנו או לוותר עליו.