אתם מסתובבים כבר תקופה ארוכה עם מועקה בבטן, אתם בטוחים שניסיתם כבר הכול, והגעתם למסקנה הכואבת שאתם צריכים להיפרד
רגע לפני שאתם מתחילים להילחם זה בזו, תעצרו. תחשבו שוב, חפשו חומרים ומידע שיעזרו לכם לצלוח את תהליך הגישור שלכם.

מדובר בהליך יקר, מתיש נפשית העלול לפגוע בכם, במשפחות שלכם ובסביבתכם, מסתבר שיש יותר מדרך אחת לסיים את הקשר בדרכי שלום, ללא צלקות מיותרות, ללא מאבקים והכי חשוב- ללא פגיעה מיותרת בילדים.

ראשית לפני ההחלטה המורכבת לאן הולכים (שלום בית או גירושין) נסו לתת במה, מחשבה עמוקה וזמן לתשובה הנכונה ביותר עבורכם ולעשות זאת בדרך הטובה ביותר.

תהליך הגישור מקנה ביטחון ומגבש הסכם ראוי שיאפשר לכל המשפחה לתפקד באופן מיטבי.

סיום תהליך הגישור הוא בהסכם פורמלי ברור מול בית המשפט או בית הדין הרבני המשקף את ההסכמות שהושגו.

 

מגשר גירושין

מגשר גירושין

ריכזנו עבורכם את היתרונות הטמונים בתהליך הגישור

 

  1. זמן התאום לתחילת תהליך הגישור הוא קצר ביותר – ניתן לתאם גישור מהיום להיום. מהרגע שבני הזוג מחליטים להוציא החוצה לדיון אובייקטיבי את הרצון לפירוק החבילה, אפשר  לקבוע מיד פגישת גישור ולהגיע לפתרון מוסכם על 2 הצדדים. באופן טבעי, ככל שהדברים נפתרים מוקדם יותר, כך יהיה הפתרון קל, הרבה יותר מאשר במקרים בהם התחילו הליכים משפטיים הדדים ונשלחו מכתבי איום בתביעה. כדאי שתדעו שאורך התהליך קצר ביותר – זה בדרך כלל אורך מספר שעות בלבד. סכסוך שנמשך שנים, הלוך ושוב בבתי המשפט נפתר מסתבר תוך מספר שעות הפזורות על פני מספר ימים או שבועות לכל היותר.
  2.  עלות כספית – הגישור הוא תהליך זול משמעותית מהליכים משפטיים אחרים. עלות תהליך גישור בגירושין נע בין 6000 ש"ח ל- 18,000 ש"ח, תלוי במשך הגישור. עלות זו כוללת את עלות הכנת הסכם גירושין או הסכם שלום בית וחלופות אחרות.
  3.  אין בירוקרטיה אין ניירת מיותרת, אין צורך באיסוף ובהגשת מסמכים וניירות עמדה בשלב הראשון ולעיתים כלל לא. הליך גישור שם לנגד עיניו אתה הידברות בין בני אדם כך שכל שנדרש להביא לגישור זה רק את עצמכם ,רצוי עם חיוך קל והרבה אופטימיות.
  4. סודיות– בשונה מתהליכים משפטיים המתנהלים בבתי המשפט, שם הכול גלוי לעיניי כול, בתהליך הגישור הכול נעשה בדיסקרט יותו אי אפשר להשתמש בו מחוץ לחדר הגישור. זהו יתרון עצום לא כולם רוצים לחשוף את סודותיהם ולשתפם ברבים.
  5. שומרים על מערכת יחסים תקינה – הליכים משפטיים לא מוציאים את הטוב, הם מוציאים את הרע גורמים לניכור וכעס בין צדדים שבעבר היו בני זוג מתוך בחירה. הגישור לעומת זאת פונה אל המכנה המשותף הרחב בין הצדדים ועוזר לצדדים לחזק אותו. על בסיס המכנה המשותף שנוצר, קל יהיה למצוא פתרון יצירתי ,מוסכם על שני הצדדים.