איך קורה שאחרי כל כך הרבה שנים של חיים משותפים, מגיע משבר שבגללו רוצים "לפרק את החבילה"?

זוגיות במשבר יכולה להתרחש בכל זמן, בעקבות אירועי חיים קשים, אובדן אמון, או אפילו אירועים משמחים עד כמה שזה נשמע לא הגיוני.

רומן מחוץ לנישואין, או שקרים בנושאים כספיים, הימורים למשל, יגרמו למשבר אמון קשה בזוגיות.

פיטורין, או עזיבת מקום עבודה יציב אחרי שנים רבות, מחלה, מוות במשפחה, עלולים לגרום למשבר בזוגיות.

שינויים אחרים ומשמחים כמו: לידת ילד, עזיבת הילדים הבוגרים את הבית, חתונה של אחד הילדים, מעבר דירה עלולים להוביל למשבר.

למעשה שינויים בחיים באופן כללי עלולים להביא למשבר, כל מה שחורג מהשגרה הקיימת יכול להוביל לידי משבר.

כאשר אנו מחליפים מקום עבודה או מקבלים משרה בכירה ותובענית יותר במקום העבודה הנוכחי,

בפרט אם יש ילדים קטנים בתמונה, יהיו לכך השלכות. תידרש חלוקת תפקידים חדשה בין בני הזוג, תידרש תמיכה וליווי משפחתי רחב יותר, כי יהיו שינויים בסדר היום.

כאשר אין באפשרותנו לגייס משאבים להתמודדות עם השינוי, ייתכן שנשקע במשבר אישי ונפשי, אשר קרוב לוודאי ישליך על הזוגיות.

זוגיות ואהבה במשבר

זוגיות ואהבה במשבר

איזה סוג של משבר בזוגיות אתם חווים, האם כדאי לפרק או אולי כדאי לחשוב עליו פעם נוספת ולשקם?

  1. תנסו להיזכר מדוע התאהבתם בבן הזוג שלכם, מה גרם לכם לרצות להיות יחד? כך אולי יתעורר בכם הרצון להיאבק על מערכת היחסים הזאת. לפעמים כל מה שצריך זו רק תזכורת. התזכורת יכולה להגיע לאחר שאחד מבני הזוג סרח ואז, אם תהיה התאהבות, ייתכן שיהיה מאוחר מדיי לשקם.
  2. לפני שמחליטים על גירושין, כדאי להיעזר בייעוץ זוגי. ייתכן שבן/ת הזוג יתנגדו לתהליך הזה, בתחילה מומלץ אפילו שרק אחד מהצדדים יילך, סביר להניח שהצד השני ירגיש צורך מעצמו בשלב מאוחר יותר
  3. נסו לשקם את השיח בניכם ע”י מחוות של אהבה – דיבור חם, סבלני יותר, הקשבה, מגע ,מילות חיבה, זוגיות זה משהו שכל הזמן זקוק להזנה ולהשקעה. זוגות החיים זה לצד זה ונסחפים לשגרה, חוטאים לזוגיות, היא לא תיבנה מעצמה.
  4. ייעוץ או טיפול זוגי הוא אינו מילה גסה. ועדיין בשנות ה2000 זה אחד הדברים שזוגות נרתעים וחוששים לעשות. הם רואים בהחלטה על יעוץ זוגי משהו סופניהמעיד על קושי רציני וכשלון אישי. זוגיות היא לא משהו שלומדים בבית הספר, כל אחד מגיע מסביבה ומרקע אחר, אבל כשיש משבר, ככל שמגיעים מוקדם יותר ליעוץ זוגי טוב, מקבלים תובנות, כלים ועקרונות לבנייה ושיקום האהבה .
  5. הצהרה על גירושין צריכה להגיע ממקום שלם, לא כתוצאה מכעס. כאשר יש לבטים שונים, נסו למצות את החלופות במלואן. הסכם שלום בית, הוא פתרון ראוי, שיכול לשמש תחנה אחרונה לפני פירוק נישואים ואף להציל אותם.