אחרי שהכשיר מאות יועצי משכנתאות:"אפשר לחסוך גם חצי מיליון ש"ח עם ייעוץ נכון"

 

יועץ המשכנתאות מקסים בוזגלו, מי שהכשיר מאות יועצים במהלך 25 שנות ניסיונו, יודע לספר עד כמה חשובה "שכבת המגן" שלו, בבואכם להתמקח עם הבנקים ולקבל את התנאים הטובים ביותר. "ההבדל בין מי שמקבל ליווי נכון בלקיחת המשכנתא לבין מי שלא, יכול להגיע למאות אלפי שקלים"


 

כ.צ, בן 30 מאזור המרכז רצה לרכוש דירה, ונזקק לשם כך למשכנתא בגובה של מיליון שקל. "זו משכנתא בסכום גבוה אבל היא נפוצה בקרב הרבה אנשים, ולמעשה מי שנוטל אותה מתחייב להלוואה הגדולה ביותר בחייו, עם החזר תשלומים של שנים קדימה, ולכן הליווי שלי כיועץ משכנתאות הופך למשימה קריטית בתהליך", אומר יועץ המשכנתאות מקסים בוזגלו, בעל ניסיון של 20 שנים בתחום. "במקרה הזה עשינו בדיקות וניהלנו מו"מ עם מספר בנקים, עד שהשגנו לו משכנתא בתנאים הטובים ביותר". פרט לכך, בוזגלו מספר שבבדיקה שערך בכל הנוגע להתנהלות חשבון הבנק של הלקוח, נמצא שהוא משלם עמלות גבוהות מאוד. "העברנו אותו לבנק אחר, המרנו את האשראי בריביות הגבוהות בחשבון הקודם באשראי בריביות נמוכות בצורה משמעותית, והקטנו לו את העמלות השוטפות. החיסכון הכספי של המהלך הסתכם בעשרות אלפי שקלים בשנה", אומר בוזגלו. "גם אחרי קבלת המשכנתא אני ממשיך מדי שנה לבדוק אותה, למקרה שהנסיבות השתנו ושיש צורך לשנות מסלול להתאמה אישית מדויקת יותר, או למחזר משכנתא".

 

מחזור – לא בכל מחיר (אבל עדיין שווה בדיקה).


מקסים מסביר, כי מו"מ ומיקוח על הריביות אפשר ומומלץ לנהל לא רק במעמד נטילת משכנתא חדשה, אלא גם כשיש כבר משכנתא: תמיד קיימת האפשרות להוזיל אותה. כך למשל במקרה של ר.ד בן ה-50 מאזור הדרום, שפנה למקסים  לאחר שלקח משכנתא בגובה של 2 מיליון שקלים, כשההחזר החודשי שלה עמד על 12,000 שקלים בחודש, סכום שהחל להעיק על המשפחה ולא השאיר לה יותר מדי כסף פנוי בעו"ש. "בתהליך מחזור המשכנתא חסכנו ללקוח למעלה מחצי מיליון שקלים בהחזר המצטבר, וההחזר החודשי שלו ירד ל- 9000 שקלים", אומר בוזגלו.

 

יכולות המיקוח של מקסים,  שהכשיר מאות יועצי משכנתאות במהלך שנותיו הרבות בתחום, מגיעות גם הודות להיכרותו האישית רבת השנים עם המערכת הבנקאית בישראל – את ניסיונו בתחום המשכנתאות והפיננסים צבר במהלך 20 שנות עבודתו בהנהלה הראשית בבנק הפועלים, בתפקידי ניהול, שיווק ורגולציה, מה שמסייע לו להשיג את הריביות הטובות ביותר ואת המסלול הנכון ביותר ללקוחותיו, בתנאים הטובים ביותר.


 

רוצים לקבל ייעוץ ראשוני ממקסים בוזגלו לגבי מחזור משכנתא או קבלת משכנתא חדשה? לחצו כאן

 

"לבנקים יש אינטרס: להרוויח כמה שיותר"


"מי שלא מקבל ליווי נכון בלקיחת המשכנתא, יכול לשלם מאות אלפי שקלים יותר ממי שקיבל ליווי וסיוע מקצועי", הוא מסביר. "רוב האנשים לא מכירים ולא מבינים את השפה הבנקאית, ולכן לא יודעים מה נכון ומה לא נכון עבורם. צריך לזכור שמדובר בתהליך שבבסיסו יש ניגוד אינטרסים מובנה – הבנק רוצה להרוויח כמה שיותר ואילו אנחנו רוצים לשלם כמה שפחות. גם אם הנציגים בבנק יהיו מאוד נחמדים ואדיבים כלפי הלקוח, עדיין האינטרס שלהם הוא לדאוג לבנק שמשלם את משכורתם, ולא בהכרח ללקוח. מכיוון שרוב האנשים לא מבינים במימון, הם עלולים לעשות טעויות שבפועל יעלו להם הרבה מאוד כסף, בטח כשמדובר בהוצאה הגדולה ביותר שהם יבצעו בחיים, וזמן ההלוואה הוא לעשרות שנים".

 

כך נוצר צורך ממשי באיש מקצוע אובייקטיבי, שידאג אך ורק לאינטרסים שלנו וישיג עבורנו את התמהיל המתאים לנו ביותר, כשלכל לקוח נתפרת החליפה המתאימה והמדויקת לו ביותר – בין אם בלקיחת משכנתא חדשה ובין אם במחזור משכנתא קיימת.

 

חיסכון גם בזמן ובבירוקרטיה


ניסיונו המקצועי העשיר של בוזגלו, שמכהן גם כמנכ"ל משותף במספר חברות בתחום וכמרצה במוסדות אקדמיים נחשבים בנושאי ייעוץ משכנתאות, פיננסיים וכלכלת משפחה, מסייע לו בהשגת מימון גם ללקוחות עסקיים גדולים, ובהשגת מימון ללקוחות פרטיים בגובה 100% משווי הנכס בנכסים להשקעה. מעבר לחיסכון כספי משמעותי, ליועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה יש יתרונות נוספים, שכן הוא מטפל בכל תהליך לקיחת או מחזור המשכנתא מתחילתו ועד סופו מול הבנק, ולכן חוסך ללווים גם זמן רב ויקר, וכאב ראש של טופסולוגיה ובירוקרטיה נלווית – היועץ יבצע את איסוף הניירת מראש ואת הפנייה לבנק, מבלי שהלקוח יצטרך להגיע בעצמו לבנק, אלא רק בשלב החתימה הסופית.

 

 

בימים אלה החשיבות של ליווי יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה בתהליך לקיחת משכנתא חדשה או מחזור משכנתא מקבלת משנה תוקף, שכן לאחרונה הודיע בנק ישראל כי בכוונתו להעלות את הריבית עמ לצנן את שוק רוכשי הנדל"ן. "ההטבה המאפשרת לקבל עד שני שליש מגובה ההלוואה בריבית פריים, לעומת מגבלה של קבלת עד שליש מגובה ההלוואה בריבית פריים שהייתה נהוגה עד כה- ייתכן ומקבלת תפנית חדשה ", מפרט בוזגלו. "המשמעות הכלכלית לנוטלי המשכנתא עשויה להסתכם בהפרשים של עשרות אלפי שקלים ויותר, אם יעזרו ביועץ משכנתאות מומחה ומנוסה", הוא מסכם.

 

בעתות כאלה בהם הריביות עולות ניתן לחשוב גם איחוד כל ההלוואות שלקחנו לכדי הלוואה אחת גדולה בשעבוד הנכס הקיים בכפוף להוראות רגולטוריות קיימות.

 

רוצים לקבל ייעוץ ראשוני ממקסים בוזגלו לגבי מחזור משכנתא או קבלת משכנתא חדשה?לחכו כאן